Hikayemiz

 

Minoa, 2014 yılında İstanbul’da, Beşiktaş Akaretler’de bir bağımsız kitabevi olarak açıldı. 3 katlı mağazasında 80 misafir kapasiteli bir kafe - brasserie bölümü de yer almakta. 
Zengin koleksiyonunda edebiyattan sanata, fotoğrafçılıktan grafik tasarıma, bahçecilikten yeme-içme kültürüne, çocuk kitaplarından çizgi romanlara kadar pek alanda, 60.000’in üzerinde kitap bulunuyor. Kitaplar ve Minoa yaşam tarzını yansıtan tasarım objeler yanında kafe - brasserie bölümü de taze çekilen kahvesi ve lezzetli menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Minoa’da ayrıca farklı konularda kültür sanat etkinlikleri de düzenleniyor. 
Okumayı ve keşfetmeyi sevenlerin buluşma noktası Minoa, şimdi vegan & vejeteryan menüsüyle Minoa-VE olarak hizmet veren Nişantaşı’ndaki ikinci şubesinin ardından, 2020 yazında Etiler’de restoranıyla da öne çıkan Minoa Village’ı açtı. Minoa, 2023 baharı itibarıyla Tepebaşı’nda açacağı Minoa Pera ile kent yaşamının önemli adresi olmayı hedefliyor. 
Londra Kitap Fuarı “Uluslararası Mükemmeliyet Ödülleri” 2023’de “Yılın Kitabevi” seçilen Minoa, kültür arenasında kalıcı bir marka olmayı hedefliyor. Kitapların etrafında bir yaşam tarzı ve topluluk oluşturuyor.  
Minoa, kitap ve tasarım objelerini Minoa.com sitesinden tüm Türkiye’ye ulaştırıyor.
Gün boyu, haftanın 7 günü açık Minoa