Hikayemiz

 

Minoa, 2014 yılında İstanbul’da, Beşiktaş Akaretler’de bir bağımsız kitabevi olarak açıldı. 3 katlı mağazasında 80 misafir kapasiteli bir kafe - brasserie bölümü de yer almakta. 
Zengin koleksiyonunda edebiyattan sanata, fotoğrafçılıktan grafik tasarıma, bahçecilikten yeme-içme kültürüne, çocuk kitaplarından çizgi romanlara kadar pek alanda, 60.000’in üzerinde kitap bulunuyor. Kitaplar ve Minoa yaşam tarzını yansıtan tasarım objeler yanında kafe - brasserie bölümü de taze çekilen kahvesi ve lezzetli menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Minoa’da ayrıca farklı konularda kültür sanat etkinlikleri de düzenleniyor. 
Okumayı ve keşfetmeyi sevenlerin buluşma noktası Minoa'nın diğer adreslerinden Nişantaşı'ndaki Minoa-VE vegan & vejeteryan menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. 2020'den beri Etiler’de yer alan Minoa Village ise restoranıyla da öne çıkıyor. 2023 sonbaharı itibarıyla Tepebaşı'nda açılan Minoa Pera da kent yaşamına yeni bir soluk kazandırıyor.
Londra Kitap Fuarı “Uluslararası Mükemmeliyet Ödülleri” 2023’de “Yılın Kitabevi” seçilen Minoa, kültür arenasında kalıcı bir marka olmayı hedefliyor. Kitapların etrafında bir yaşam tarzı ve topluluk oluşturuyor.  
Minoa, kitap ve tasarım objelerini Minoa.com sitesinden tüm Türkiye’ye ulaştırıyor.
Gün boyu, haftanın 7 günü açık Minoa